Елітний фінал. День перший


Группа E Виктория (Краматорск) - Энеро (Кропивницкий)     0-4

Голи: Ісаєв (5), Замніус (21), Андрієнко (22, 23)

Якщо «енергетики» з Кропивницького вже мають досвід гри у фінальній стадії АФЛУ, то у представників «Вікторії» як раз цього самого досвіду не мали. І саме фактор досвіду призвів до того, що кропивничани заволоділи ініціативою та намагались одразу втілити свою нехай і не таку відчутну, але все-таки – перевагу в гол. Однак, «енергетики» методично йшли до своєї мети, і наприкінці п’ятої хвилини все-таки відкрили рахунок у грі – гол на рахунку Ісаєва. Пропустивши гол, гравці «Вікторії» перейшли вже у свій наступ. Більше того – вони почали поступово загрожувати воротам Пастернака. Однак, швидко зрівняти рахунок вони не змогли. Не допоміг представникам Донеччини і взятий тайм-аут, хоча кілька разів м’яч цілком реально міг опинитись у воротах «Енерго». Але так само він міг влетіти у ворота «Вікторії». Проте, до перерви рахунок більше не змінювався.

«Вікторія» суттєво додала в активності, змусивши своїх опонентів грати більше на оборону. Але у той же час кропивничани намагались відповідати своїми контратаками. І одного разу навіть ледь не зробили рахунок 2:0 на свою користь. Однак, цим планам гравців у червоній формі завадив Чугуєв. Ближче до екватору другого тайму швидкості на майданчику збільшились, і це призвело до того, що небезпечні моменти стали з’являтись біля обох воріт. Згодом «Енерго» мав ще одну реальну можливість збільшити рахунок на свою користь, але Слівченко не зміг переграти у ближньому бою Чугуєва, поціливши у штангу. Однак, згодом рахунок все-таки став 2:0 на користь «Енерго», і зробив його таким Замніус. Здавалося, що після цього «Вікторія» мала би піти великими силами вперед. Так, в принципі, і сталося, але цього і чекали кропивничани, щоб організувати дві стрімкі контратаки, які двічі завершував голами Андрієнко. Фактично такий «бліцкриг» з боку «Енерго» і вирішив долю матчу.

 

Группа E Энерго (Кропивницкий) - RED (Киев)     1-3

Голи: Ісаєв (22) - Семенов (11, 22), Корнійчук (16)

З перших же хвилин «RED» захопив ініціативу, показуючи всім своїм видом готовність вирішити питанні першої сходинки у групі «Е» достроково. Однак, кропивничани показували характер і бажання як мінімум не дати суперникам здійснити їх задуми. Зокрема, гравці «Енерго» кілька разів змушували Балашева вступити у гру. Тим не менш, як показав стартовий відрізок гри, на настрій киян це не вплинуло. І в результаті Пастернак часто працював у «рамці» своїх воріт, рятуючи «енергетиків» від неминучого голу. Втім, київська команда продовжувала надалі контролювати гру. Раз по раз вона доводила свої комбінації до ударів по воротах «Енерго», але ці спроби гравців «RED» були неточними. Але на 11-й хвилині щастя таки посміхнулося киянам: Семенов відкрив рахунок. Тут же кропивничани могли зрівняти рахунок після розіграшу штрафного, але Балашев виправився за «гірчичник», отриманий за кілька секунд до того. А незадовго до сирени на перерву Андрієнко мав зрівнювати рахунок, але якимось чином не влучив у вільний кут воріт Балашева. Тому, «гол у роздягальню» не відбувся.

Не вдалося «енергетикам» забити і «гол з роздягальні». У кропивничан було кілька дуже реальних нагод для цього, але Балашев якимось дивом рятував «RED» віл пропущеного голу. А от партнери Балашева по команді змогли подвоїти свою перевагу на 16-й хвилині після того, як відзначився капітан киян Корнійчук. Він же трохи згодом ледь не забив після класного індивідуального проходу, однак переграти Пастернака не зміг. У відповідь «енергетики» могли цілком реально відквитати один м’яч, але на допомогу Балашеву прийшла поперечина. По всьому було видно, що здаватись кропивницька команда не збиралась. Однак, для підтвердження цього «енергетикам» не вистачало голу. І він таки відбувся – Ісаєв скоротив рахунок до мінімуму і подарував своїм партнерам по команді надію на хороший результат. Але буквально через кілька секунд Семенов поновив фору «RED» у два м’ячі. І цей гол фактично вирішив долю поєдинку на користь представників столиці.

Группа D Монолит (Харьков) - Металлург (Соколовское)     2-0

Голи: Айвазян (8), Волобуєв (24)
Попередження: Носов (6), Воронько (8), Кравченко (19) – Шкварько (16)

Коли на майданчик мав вийти харківський «Моноліт», то любителя футзалу, які вже давно цікавляться грою у форматі 5х5, мабуть, хотіли побачити той самий «Моноліт», який колись грав у Екстра-лізі. Але той «Моноліт» наразі грає у «Кубку ФК «Універ» під назвою «Viva Cup», а до Луцька завітав повний тезка цього колись відомого клубу – також «Моноліт». Хоча у складі нинішнього «Моноліта» достатньо гравців, які пройшли школу тієї команди, яка нині носить назву «Viva Cup». Це і Іван Гурко, і Євген Кравченко, і Данило Абакшин, і Сергій Айвазян. Тому, у складі харків’ян було, на кого подивитись. І не дивно, що «моолітівці» з перших хвили почли плести мережива своїх атак біля воріт Панібратця. Але трохи згодом «металургам» вдалося дещо вирівняти гру, і це, звісно, аж ніяк не було на руку «Моноліту». Однак, як не намагались гравці «Металурга» втримати своїх суерників, та вони все-таки змогли відкрити рахунок у зустрічі – е Айвазян опинився у потрібному місці та у потрібний час. Після цього гра наче мала піти під диктовку «Монолвта», але харків’яни почали грати більш агресивно, що призводило до отримання «гірчичників» (Носов та Воронько). Однак, трохи опанувавши себе, «монолітів ці» знову почали шукати можливості для збільшення рахунку. Однак, «металурги» встояли.

«Металургу» треба було забивати, зрівнювати рахунок. Але як це зробити, коли «Моноліт» постійно вмикав високий пресинг та майже постійно «сидів» на воротах Панібратця? Однак, згодом «помаранчево-чорні» все-таки спробували перевести гру на половину «Моноліта». Окрім того, намірам «металургів» посприяв і той факт, що у харків’ян вже було п’ять фолів. І це, звісно, змушувало слобожанців грати обережніше. Розуміючи це, «чорно-червоні» спобували посунути гру ближче до володінь Панібратця, проте атакувальна гра у Кравченка та компанії чомусь розладналась. Під кінець гри «металурги» ішли вп’ятьох, намагаючись зрівняти рахунок. Але замість того отримали гол у порожні ворота від Волобуєва, який фактично поставив крапку в матчі.

Группа D «Металург» (Соколовське) – «PARTIZAN» (Київ) – 2:3 

Голи: Долованюк (8), Р. Тимофієнко (18) - Данилів (4), Синельниченко (17), Гнатюк (24) 

Попередження: Зінов’єв (19) - Бондарчук (5), Жук (18), Гнатюк (19) 

Вилучення: Зінов’єв (19 – друге попередження)

  Враховуючи те, що показали «Металург» та «PARTIZAN» у своїх перших матчах на цьому Елітному фіналі АФЛУ, було цікаво подивитись: чи дійсно обидві команди грають наразі так, як вони вже зіграли, чи вони ще можуть додати у своїй грі? Судячи по перших хвилинах гри, «Металург» явно показав, що він може додати. Більше того – ця команда цілком реально могла відкрити рахунок у матчі. Але зробили це кияни. Цей гол мав би допомогти киянам надалі вести гру. Але вийшло так, що «металурги» почали «огризатись», і це ледь не призвело до нових неприємностей біля воріт Гуця. Ба більше – голкіперу «партизанів» доводилось рятувати свою команду. Зрештою, Гуць на 8-й хвилині таки був змушений витягати м’яча з сітки своїх воріт. А змусив його це зробити Долованюк. В принципі, якщо судити логічно, то гол у ворота киян назрівав. Тому, «гробарі» (хто не знає – так у Сербії називається фан-рух белградського «Партізана», тому цю назву можна віднести і до «Партизана» київського. – Прим. авт.) тепер мали знову доводити, що вони є фаворитами цього матчу не тільки на папері. І столична команда пішла вперед. Однак, «металургам» вдалося вистояти.
Коли почалась друга половина зустрічі, то на майданчику спорткомплексу ТРЦ «Адреналін-Сіті» побільшало боротьби. Але це не означало, що гострих епізодів поменшало – їх також вистачало. А коли «партизани» вийшли вперед після голу Синельниченка, то гра стала ще гострішою, адже «Металург» побіг відіграватись. І він таки відігрався. Все це свідчило про те, що жодна команда не хотіла поступатись. Але іноді ця непоступливість переростала у фоли та картки. А на 19-й хвилині безглузде вилучення отримав «металург» Зінов’єв. За кілька миттєвостей до того він отримав «гірчичник» за фол. А після цього він поспішив вийти зі «стінки», за що отримав другу жовту картку. «Партизани» могли реалізувати більшість і мали для цього забійний момент, але Синельниченко не влучив у порожній кут воріт. «Металург» вистояв дві хвилини у меншості, але продовжував грати від оборони. Однак, іноді «металурги» все-таки переходили до атакувальних дій. Однак, за 54,6 секунди до кінця зустрічі гравці «Металурга не вгледіли за Гнатюком, а той у підсумку став автором голу. Ясна річ, що після цього футзалісти з Соколовського пішли вп’ятьох. Однак, оскільки вже залишалось мало часу, то врятувати гру вони не змогли

Переглядів (796)